Prostotrzymacz "PAJĄCZEK" I generacji Zobacz większe

Prostotrzymacz "PAJĄCZEK" I generacji

Nowy produkt

Pajączek I generacji. Akustyczny korektor wadliwej postawy. Kolor czarny.

Więcej szczegółów

65,00 zł brutto

Więcej informacji

Pajączek przeciwdziała przybieraniu niewłaściwej postawy, ponieważ sygnał przypomina o korekcji postawy i ostrzega przed tzw. "garbieniem się". Uczy w ten sposób prawidłowej postawy. Pajączka mogą stosować osoby o każdej budowie ciała – szczupłe i o dużych rozmiarach, średniego jak i wysokiego wzrostu. Wszystkie elementy są w pełni regulowane. Regulacja rozmiaru od XS do XXL

Pajączek przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych z wadą postawy w postaci zaokrąglonych, odstających łopatek oraz płaskiej klatki piersiowej. Zaleca się noszenie Pajączka szczególnie dzieciom i młodzieży w okresie wzrostu i kształtowania się postawy ciała.

Pajączka zakładamy na plecy w taki sposób aby szelki były lekko napięte, a przy garbieniu wyzwalał się sygnał dźwiękowy. Zaleca się noszenie sygnalizatora postawy 2-3 razy dziennie ok. 10-15 min - podczas oglądania TV, chodzenia, siedzenia, odrabiania lekcji oraz zabawy.

Istota wynalazku polega na czynnym wzmacnianiu mięśni i wyrabianiu nawyku prawidłowej postawy podczas stania, chodzenia i siedzenia. Dzięki temu osoba, która go nosi przestaje się garbić.

Zanim zaczniemy regularnie stosować Pajączka należy odpowiednio wyregulować długość szelek. W tym celu zakładamy Pajączka, przyjmujemy prawidłową, wyprostowaną postawę i regulujemy długość szelek tak, aby przy zachowaniu prawidłowej postawy były one lekko napięte a Pajączek nie wydawał sygnałów dźwiękowych. W celu łatwiejszego ustawienia długości szelek warto skorzystać z pomocy drugiej osoby.
Zaleca się stosowanie jednego Pajączka przez jedną osobę aby uniknąć precyzyjnej regulacji szelek za każdym razem przed zastosowaniem Pajączka.

Wszelkie wątpliwości należy konsultować z lekarzem.

Pajączka nie zaleca się dzieciom z rozpoznaną skoliozą

Pajączek jest zasilany 2 bateriami typu zegarkowego, które zapewniają właściwie dożywotnie działanie, ponieważ produkt nie wydaje dźwięków przez większość czasu użytkowania.