slider
KOŃCZYNA DOLNA - STAW KOLANOWY

STAW KOLANOWY

Staw kolanowy jest największym i zarówno najbardziej narażonym na kontuzje stawem w ciele człowieka. Dbałość o niego jest bardzo ważna, gdyż prawidłowa czynność tego stawu decyduje o ruchach kończyn dolnych oraz całego narządu ruchu. Staw kolanowy łączy udo z podudziem. Biorąc pod uwagę kości tworzące ten staw, to są to kość udowa, kość piszczelowa oraz rzepka. Staw ten jest wzmocniony przez liczne więzadła np. więzadła krzyżowe, poboczne, podkolanowe. Pomiędzy powierzchniami stawowymi znajdują się chrząstki zwane łąkotkami. W stawie tym zachodzi ruch zginania, prostowania, a przy zgiętym kolanie także niewielkie ruchy obrotowe. Coraz większe eksploatowanie stawów, pewna moda na uprawianie sportu oraz nadwaga powoduje coraz częściej pojawiające się kontuzję kolan. Bardzo ważne jest, aby nie lekceważyć nawet najdrobniejszych urazów, gdyż może to spowodować coraz poważniejsze konsekwencje. Leczenie takich zaniedbanych przeciążeń może być bardzo trudne i długotrwałe. Dlatego bez względu na uprawianą dyscyplinę sportu należy dbać o prawidłowe wykonanie ruchu oraz wzmacniać mięśnie w obrębie kolana. Najgorsza sytuacja jest wtedy, gdy zabieramy się za wysiłek fizyczny na poziomie znacznie przewyższającym nasze przygotowanie i umiejętności. Nieprzygotowane struktury ciała są narażone o wiele bardziej, gdyż nie stanowią one odpowiedniej stabilizacji stawu.

Najczęściej pojawiające się uszkodzenia:
- zerwanie, naderwanie więzadeł takich jak: więzadło krzyżowe przednie, więzadło krzyżowe tylne, więzadło poboczne piszczelowe, więzadło poboczne strzałkowe
- zwichnięcia
- skręcenia
- chondromalacja
- konflikt rzepkowo - udowy
- uszkodzenia łąkotek
- zwyrodnienia
- zapalenia torebki stawowej

W ofercie:

Opaska na kolano VEERA Silver

Opaska na kolano
Zawiera włókna srebra, miedzi i węgla wplecione w miękką bawełnę. Ergonomiczna struktura anatomicznie wyprofilowana pozwala na dopasowanie do kształtu ciała zapewniając wysoki komfort użytkowania i swobodny ruch w stawie.

Działa wspomagająco przy:
- usuwaniu bólu po urazach i w stanach zapalnych
- rehabilitacji stawów po zdjęciu gipsu lub sztywnych ochraniaczach
- usuwaniu obrzęków oraz stanów zapalnych stawów

Rozmiar:

STABILIZATOR KOLANA Z ZAWIASAMI, OPPO 1031

Stabilizator wykonany jest z oddychającego, perforowanego Breathprenu podszytego bawełną, wzmacnia, chroni i ogrzewa staw, poprawia krążenie krwi. Wzmocnienia boczne z zawiasami zapewniają całkowitą stabilizację poprzeczną kolana i chronią przed przeprostem. Silikonowe wzmocnienie zapewnia doskonałą stabilizację rzepki. Stabilizator zalecany jest w przypadku schorzeń rzepki, łąkotki, niestabilności kolana, przeprostu, podczas rehabilitacji po urazach (np. skręceniu), po rekonstrukcji więzadeł.
Kolor: beżowy, czarny
STABILIZATOR KOLANA Z POLICENTRYCZNYMI (PODWÓJNYMI) ZAWIASAMI, OPPO 1021

Stabilizator wykonany jest z oddychającego, perforowanego Breathprenu podszytego bawełną, wzmacnia, chroni i ogrzewa staw, poprawia krążenie krwi. Wzmocnienia boczne z policentrycznymi (podwójnymi) zawiasami zapewniają całkowitą stabilizację poprzeczną kolana i chronią przed przeprostem. Silikonowe wzmocnienie zapewnia doskonałą stabilizację rzepki. Stabilizator zalecany jest w przypadku schorzeń rzepki, łąkotki, niestabilności kolana, przeprostu, podczas rehabilitacji po urazach (np. skręceniu), po rekonstrukcji więzadeł.
STABILIZATOR KOLANA Z ZAWIASAMI, ZAKŁADANY OD TYŁU, OPPO 1136

Stabilizator wykonany jest z oddychającego, perforowanego Breathprenu podszytego bawełną, wzmacnia, chroni i ogrzewa staw, poprawia krążenie krwi. Wzmocnienia boczne z zawiasami zapewniają całkowitą stabilizację poprzeczną kolana i chronią przed przeprostem. Otwór zapewnia delikatną stabilizację rzepki. Stabilizator zalecany jest w przypadku schorzeń łąkotki, niestabilności kolana, przeprostu, podczas rehabilitacji po urazach (np. skręceniu), po rekonstrukcji więzadeł. Stabilizator jest zakładany od tyłu, co ułatwia jego aplikację.
Orteza stawu kolanowego z zegarem policentrycznym, długa OPPO 1231

Orteza stawu kolanowego z zegarem policentrycznym, długa, wyposażona jest w ultranowoczesny, niewielki, a jednocześnie niezwykle wytrzymały i precyzyjny zegar policentryczny. Zapewnia bardzo dobrą stabilizację stawu kolanowego. Wykonana jest z Coolprene'u, materiału przepuszczalnego dla powietrza, dobrze odprowadzającego wilgoć. Doskonała w przypadku poważnych urazów ACL, PCL, MCL lub/i LCL, a także w procesie rehabilitacji pourazowej.
ORTEZA STAWU KOLANOWEGO ZE STALKAMI BOCZNYMI COMFORT ORTHOCARE 6910

Stabilizator wykonany jest z nowoczesnej, ultra lekkiej tkaniny Comfort, której cechą jest szybka wchłanialność wilgoci ze skóry i transportowanie jej na zewnątrz. Zaopatrzony jest w wewnętrzny pierścień silikonowy, który silnie stabilizuje i odciąża rzepkę a także masuje powierzchnię kolana, dzięki czemu zmniejsza dolegliwości bólowe, obrzęk i poprawia krążenie. Posiada wszyte obustronnie (od strony przyśrodkowej i bocznej) spiralne fiszbiny, które zapewniają umiarkowaną stabilizację i odciążają staw kolanowy. Odpowiednio utkany materiał w dole podkolanowym sprawia, że stabilizator jest niezwykle komfortowy w codziennym użytkowaniu jak również podczas uprawiania sportu.

Kolor: grafitowy

Zastosowanie: niestabilności kolana, schorzeniach łękotki, przeproście, zwichnięcia
ORTEZA STAWU KOLANOWEGO Z SZYNAMI SBR ORTHOCARE 6150

Stabilizator wykonany jest z tkaniny SBR. Utrzymuje naturalną ciepłotę oraz poprawia ukrwienie, co powoduje zmniejszenie bólu, obrzęków i szybsze leczenie urazów. Posiada wszyte obustronnie (od strony przyśrodkowej i bocznej) metalowe szyny, które stabilizują kolano bocznie (co ważne jest w przypadku uszkodzeń więzadeł krzyżowych bocznych). Dwuzawiasowość szyn umożliwia jednocześnie swobodne poruszanie się i komfort podczas użytkowania. Stabilizator posiada rzepy umiejscowione nad i pod rzepką, zarówno w części przedniej jak i tylnej. Rzepy zabezpieczają staw przed przemieszczeniem w płaszczyźnie strzałkowej (w przypadku uszkodzenia więzadła krzyżowego tylnego i przedniego).
Stabilizator zaopatrzony jest w silikonową anatomiczną pelotę, która stabilizuje rzepkę i zapobiega jej przemieszczaniu.
Część podkolanowa stabilizatora wykonana z cienkiego elastycznego materiału, co znacznie zwiększa komfort użytkowania, zapobiega otarciom i nie krępuje ruchów.

Kolor: czarny

Zastosowanie: niestabilności kolana, schorzeniach łękotki, przeproście, zwichnięcia
STABILIZATOR KOLANA Z SILIKONOWĄ WKŁADKĄ NA RZEPKĘ, ANTOMIC HELP

Neoprenowy stabilizator kolana z wkładką silikonową wokół rzepki. Ciągły ucisk poprawia krążenie krwi, przyspiesza wchłanianie obrzęków oraz krwiaków, przyspiesza proces leczenia.
Zastosowanie:
artretyzm, zapalenia stawu kolanowego, urazy chrząstek, obrzęk,

Uniwersalny na prawą i lewą nogę.
ELASTYCZNA OPASKA NA KOLANO, ACCESS THUASNE

Wskazania:
Elastyczna stabilizacja stawu po urazie lub przy bolesności (np. przy lekkich skręceniach). Poprawienie efektu propriocepcję.
STABILIZATOR PODRZEPKOWY

Neoprenowy stabilizator podrzepkowy z poduszką podtrzymującą rzepkę, która zapewnia dodatkową ochronę
Zastosowanie: podtrzymanie rzepki przy urazach kolana, zapalenia stawu kolanowego.
OPASKA PODTRZYMUJĄCA RZEPKĘ KOLANOWĄ OPPO 1029

Wyposażona jest w specjalnie wszytą, wymodelowaną poduszkę w celu zapewnienia odpowiedniego nacisku i podtrzymania rzepki. Posiada unikalny system zapobiegający ześlizgiwaniu się opaski podczas ruchu. Regulowana taśma pozwala dostosować ucisk do potrzeb pacjenta. Opaska wzmacnia rzepkę, zapewnia kompresję, przez co minimalizuje prwdopodobieństwo jej uszkodzeń, szczególnie podczas uprawiania sportu.
ORTEZA ŁYDKI OPPO 1010

Wykonany z oddychającego neoprenu podszytego bawełną, stabilizator ogrzewa łydkę, poprawia krążenie krwi, a także stabilizuje i chroni przed urazami. Zalecany przy schorzeniach ścięgien i mięśni, a także jako ochrona przed urazami, także do leczenia stanów pourazowych łydki i piszczeli, w tym w stanów po urazach układu kostnego.