slider
KRĘGOSŁUP - PROSTORZYMACZE, PAJĄCZKI

PROSTOTRZYMACZE

PROSTOTRZYMACZ - KOREKTOR POSTAWY, STANLEY

Korektor postawy wykonany z przewiewnej siatkowej tkaniny. Posiada dwa elastyczne wzmocnienia oraz miękkie paski stabilizujące. Zalecenia: w celu zachowania prostej postawy, podczas rekonwalescencji po załamaniach lub pęknięciach, po operacjach chirurgicznych.
Rozmiar: (obwód klatki piersiowej)
- S ( 55-70cm)
- M (70-85cm)
- L ( 85-100cm)
- XL (100-115cm)PROSTOTRZYMACZ II, STANLEY

Prostotrzymacz wykonany z dobrze tkanej tkaniny elastycznej, dla większego komfortu pacjenta posiada zmiękczające poduszki pod pachą oraz elastyczny pas podtrzymujący.
Zalecenia: w celu zachowania prostej postawy, po zabiegu operacyjnym.
PROSTOTRZYMACZ AKUSTYCZNY - PAJĄCZEK II GENERACJI

Koryguje jednocześnie następujące wady postawy:
- kyfozę piersiową (garbienie)
- asymetrie barków i łopatek (nierówne ramiona)
- lordozę lędźwiową (wystający brzuch)

Chroni kręgosłup od deformacji, zwyrodnień, dyskopatii i bólu.
Dzięki sygnalizatorowi dźwiękowemu wyrabia nawyk prawidłowej postawy i kompleksowo wzmacnia mięśnie kręgosłupa. Zalecany dla młodzieży i dorosłych podczas chodzenia i siedzenia oraz zajęciach przy komputerze.

Rozmiar: uniwersalny
PROSTOTRZYMACZ AKUSTYCZNY - PAJĄCZEK I GENERACJI

Pajączek przeciwdziała przybieraniu niewłaściwej postawy, ponieważ sygnał przypomina o korekcji postawy i ostrzega przed tzw. "garbieniem się". Uczy w ten sposób prawidłowej postawy. Pajączka mogą stosować osoby o każdej budowie ciała - szczupłe i o dużych rozmiarach, średniego jak i wysokiego wzrostu. Wszystkie elementy są w pełni regulowane.
Pajączek przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych z wadą postawy w postaci zaokrąglonych, odstających łopatek oraz płaskiej klatki piersiowej. Zaleca się noszenie Pajączka szczególnie dzieciom i młodzieży w okresie wzrostu i kształtowania się postawy ciała.