slider
OCHRONA STÓP - OTARCIA, ODCISKI

Modzele

Modzele występują najczęściej u kobiet lubiących szpilki o twardych podeszwach. Pojawiają się, kiedy przez dłuższy czas, poruszając się naciskamy stopami o twarde buty. Skóra stara się na to uodpornić rogowaciejąc.

Czy mam modzele?Jeżeli masz twarde, żółtawe, nieostro odgrodzone od zdrowej skóry zgrubienia, to najprawdopodobniej dorobiłaś się modzeli. Najczęściej pojawiają się w obrębie strony podeszwowej stopy. Mogą sprawiać ból przy chodzeniu. Ich największym mankamentem jest fakt, że są zwyczajnie nieestetyczne. Do ich rozwoju przyczyniają się niewygodne buty i płaskostopie.

Jak zapobiegać?

Zapobieganie nagniotkom sprowadza się do noszenia miękkiego, dobrze dopasowanego do stopy obuwia. Regularne namaczanie stóp i złuszczanie skóry ułatwia leczenie i pomaga w początkowych etapach rozwodu nagniotka

Nagniotki, Odciski

Twoje objawy wskazują na nagniotki? Prawdopodobnie znasz je pod popularną nazwą - odcisków. Te małe zgrubienia pojawiają się na naszych rękach i stopach właśnie od długotrwałego nacisku.

Czy mam nagniotki (odciski)?


Jeżeli masz twarde, bolesne odciski przypominające zaczerwienione bąble, które występują w okolicach pięt, na łuku stopy i podeszwowej stronie palców, to znaczy, że masz nagniotki. Nie jest to choroba, to po prostu reakcja obronna skóry na miejscowy ucisk. Wytwarzając zwiększoną ilość płaskich komórek rogowych chronimy się przed urazem. Ucisk wgniata te komórki w głąb skóry tworząc rogowy czop, który sprawia ból przy uciskaniu.

Jak zapobiegać?

Zapobieganie nagniotkom sprowadza się do noszenia miękkiego, dobrze dopasowanego do stopy obuwia. Regularne namaczanie stóp i złuszczanie skóry ułatwia leczenie i pomaga w początkowych etapach rozwodu nagniotka.

W ofercie: