slider
SPRZĘT POMOCNICZY - KULE ŁOKCIOWE

KULE ŁOKCIOWE

Są pomocami technicznymi poprawiającymi mobilność użytkownika, przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnymi kończynami dolnymi (niewskazane przy braku jednej kończyny), o masie całkowitej użytkownika nieprzekraczającej 120 kg.

Są wyrobami z jednym punktem podparcia zakończonym nasadką z tworzywa sztucznego, uchwytem i podparciem przedramienia stałym lub ruchomym, używane pojedynczo lub w parze, każda obsługiwana jedną ręką. Wykonywane z elementów metalowych łączonych z tworzywami sztucznymi. Posiadają możliwość skokowej bądź bezstopniowej regulacji wysokości, co zezwala na korzystanie z nich użytkownikom o wzroście od 155 do 185 cm, zaś w przypadku dzieci od 130 do 155 cm. Kule łokciowe z bezstopniową regulacją wysokości występują w dwóch rozmiarach: rozm. M - zakres wzrostu użytkownika od 155 do 175 cm oraz w rozm. L - zakres wzrostu użytkownika od 165 do 185 cm. Wyroby mogą być regulowane pojedynczo lub podwójnie. Kule łokciowe z podwójną regulacją dostępne są również w wersji z miękkim uchwytem.
Dla osób o masie ponad 120 kg i niestandardowym wzroście wyroby są projektowane i wykonywane indywidualnie na zamówienie.


kula FDI Comfortkula FDI Safe Walkkule dziecięcekule dziecięce kolor
kula Canne Anglaise Confort