slider
Wyroby na miarę - łuski, szyny, gorsety i inne wyroby

Szyny, łuski, gorsety, poduszki na miarę

ŁUSKA NA PODUDZIE I STOPĘ
Stosowana przy stopach opadających, zniekształconych.

Łuskę należy stosować tylko do spania, nie należy stosować jej do chodzenia.

Wykonana z aluminium , pokryta miękką wyœściółką.

ŁUSKA NA DŁOŃ I PRZEDRAMIĘ
Stosowana w przykurczu dłoni i nadgarstka oraz znacznych zniekształceń dłoni.

Wykonana z lekkiego aluminium pokryta miękką wyśœciółką.

Można ją indywidualnie formować i dopasowywać (w zależnoœści od stopnia przykurczu)

ŁUSKA NA CAŁĄ KOŃCZYNĘ DOLNĄ
Ortezy kończyn dolnych i łuski ortopedyczne stosuje się w przypadku złamań, urazów lub zniekształconych nóg. Mają one na celu stabilizację części kończyny. Chronią ją przed dalszymi deformacjami oraz poprawiają jej funkcjonowanie. Używane są między innymi w artozach, zapaleniach stawów, wczesnych porażeniach, a także stosowane są po zabiegach operacyjnych jako zabezpieczenie przed powstawaniem przykurczu.

Łuska ortopedyczna może być alternatywą dla opatrunku gipsowego. Jej konstrukcja pozwala na łatwiejszy dostęp do zmian skórnych, przez co umożliwia ona właściwą higienę kończyny.

Wyroby medyczne zostały wykonane z aluminium. Pokryte są miękką wyściółką, która poprawia komfort użytkowania. Proponowaną łuskę można stosować jedynie do spania.


SZYNA DENIS BROWNA
Stosowana do korekcji stóp końsko szpotawych.

Szyna z regulacją rozstawu stóp na której zamontowane są buciki
z regulowanym kątem ustawienia.SZYNA SAINT GERMAINA
Do korekcji stopy końsko szpotawej - dla niemowląt.

Wykonana z aluminium z miękką wyściółką

SZYNY NA KOŚLAWOŚĆ
O koślawości kolan mówimy wtedy, gdy w pozycji stojącej "na baczność", pomiędzy kostki wewnętrzne można umieścić więcej niż trzy palce. Minimalny stopień koślawości traktowany jest jako fizjologiczna norma i częściej występuje u małych dziewczynek (ze względu na budowę miednicy). Co zrobić, gdy wada się pogłębia? Jednym ze sposobów korekty tej nieprawidłowości będą szyny na koślawość.

Nasz produkt charakteryzuje się solidną konstrukcją. Szyny wykonane zostały z aluminium pokrytego miękką wyściółką.

SZYNY NA SZPOTAWOŚĆ TYPU "A"
Ze szpotawością kolan mamy do czynienia wówczas, kiedy kończyny dolne układają się w kształt "O", czyli kolana skierowane są za zewnątrz. Szpotawość można podejrzewać wtedy, jeśli w pozycji stojącej "na baczność", między kolanami mieszczą się 3-4 palce. Jak skutecznie leczyć taką wadę? Jednym z rozwiązań są szyny na szpotawość. Wykonane z aluminium, pokryte miękką wyściółką mają za zadanie korygować nieprawidłowe ustawienie kolan. Dodatkowo przy szynach zostały zamontowane na stałe buciki.

GORSET STABILIZUJĄCO UNIERUCHAMIAJĄCY JEWETTA
Gorset Jewetta stosowany jest głównie przy złamaniach, pęknięciach oraz schorzeniach kręgosłupa i ma za zadanie jego ustabilizowanie i odciążenie. Składa się on z dwóch części połączonych paskami mocującymi. Lekka aluminiowa konstrukcja pozwala na idealne dopasowanie gorsetu do sylwetki. Szybka regulacja wysokości i szerokości ułatwi jego użytkowanie, a miękka wyściółka doskonale zabezpieczy przed odparzeniami. Rozmiar gorsetu Jewetta dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klientów.

PODUSZKI FREJKI
Poduszka Frejki stosowana jest w leczeniu wrodzonych zwichnięć i dysplazji stawu biodrowego u niemowląt.

Poduszka Frejki składa się z pokrowca i wkładu filcowego pokrytego folią.