slider
WYROBY KOMPRESYJNE - II KLASA UCISKU
ARIES MEDICO


Aries Avicenum 360 - pończochy zdrowotne samonośne


Avicenum 360 - pończochy zdrowotne z apreturą antybakteryjną i przeciwgrzybiczą Sanitized Silver z czubkiem zamknietym lub otwartym.

Właściwości / zastosowanie:
Pończochy zdrowotne AVICENUM 360 za względu na stopień ucisku należą do II. klasy kompresji. Przetestowanie stopniowanego ucisku od kostek w górę skutecznie wspomaga funkcjonowanie zastawek żylnych i dzięki temu stabilizuje krążenie krwi (ułatwia powrót krwi żyłami).

Na wyrobach pończochowych mikroorganizmy mają dobre warunki do rozmnażania. Aby jak najbardziej ograniczyć to rozmnażanie, stosujemy wykończenie antybakteryjne. Aries wyznacza w ten sposób nowy kierunek w wykańczaniu swoich wyrobów dla poprawy komfortu klientów. SanitizedR Silver zawiera aktywne jony srebra. SanitizedR zapewnia skuteczną prewencyjną i odporną ochronę wyrobów.

SanitizedR Silver jest skutecznym preparatem antybakteryjnym, który działa długotrwale i jest wysoce odporny na pranie. Głównym powodem stosowania tego wykończenia jest zapobieżenie nieprzyjemnemu zapachowi i wytworzenie niezawodnej i trwałej ochrony przeciwko bakteriom, zapachowi i pleśniom. Wykończone w ten sposób wyroby pończochowe marki Avicenum zapewniają poczucie pewności nawet w trudnych sytuacjach.
SanitizedR Silver jest posiadaczem certyfikatu Oeko-Tex Standard 100.

Wykończenie antybakteryjne SanitizedR Silver zapewnia


- ochronę przeciwko powstawaniu nieprzyjemnych zapachów
- ochronę przeciwko rozwojowi bakterii, grzybów i pleśni na wyrobach pończochowych
- dłuższą trwałość wyrobu (chroni włókno przed jego uszkodzeniem)
- utrzymanie równowagi biologicznej skóry
- higieniczną świeżość wyrobu

SanitizedR Silver działa jak dezodorant i sprzyja w ten sposób fizycznemu i psychicznemu komfortowi użytkownika. Jest testowany dermatologicznie - jest bezpieczny dla skóry i środowiska.

Grubość: 360 DEN Lycra
skład: 60 % Nylon, 40 % Lycra
Ucisk w okolicach kostki: 23 - 32 mmHg